Naudinga žinoti

Kiemo vartai. Kokius pasirinkti?

Šiuolaikiniame pasaulyje viskas labai patobulėjo. Technologijos neaplenkė ir statybų sektoriaus. Namai, tvoros ar vartai tapo funkcionalesni, lengviau valdomi. Anksčiau kiemuose vyraudavo atveriami vartai, dabar žmonės vis dažniau renkasi tarp atveriamų ir stumdomų kiemo vartų.

Kokius kiemo vartus pasirinkti, kad galėtumėte jais  patogiai naudotis daugelį metų? 

 

Atveriami/varstomi kiemo vartai

 Atveriami arba varstomi kiemo vartai būna dviejų tipų: atveriami į išorę arba vidų. Priklausomai nuo kiemo ir įvažiavimo dydžio atveriami vartai gali būti vienos arba dviejų dalių.

Kiemo vartų ilgaamžiškumas priklauso nuo  jų elementų kokybės. Pagrindinis toks elementas yra vartų stulpai. Ant jų bus kabinama atveriamų vartų konstrukcija, todėl jie turi atlaikyti svorį. Vartų stulpai gali būti metaliniai, mediniai arba mūriniai. Labai svarbus vartų svoris, nes nuo to priklauso stulpų bei pamato parametrai.

Vyriai reikalingi vartų konstrukcijų sutvirtinimui ir pagrindinei vartų funkcijai — atsivėrimui ir užsidarymui. Dažniausiai vienai vartų sekcijai naudojami du vyriai, jei vartų sekcija dviguba ir platesnė, gali būti naudojami ir trys ir daugiau vyrių.

Planuojant statyti automatinius atveriamus kiemo vartus, būtina pasirūpinti elektros instaliacija.  

 

Stumdomi / nustumiami kiemo vartai

Šiuo metu žmonės vis dažniau renkasi stumdomus kiemo vartus. Tai - patikimi, ilgaamžiai ir lengvai valdomi vartai, turintys plačią panaudojimų gamą. Stumdomi kiemo vartais padeda užtverti ir didesnius įvažiavimus, todėl labai dažnai naudojami pramoniniuose objektuose. Jie dar vadinami gembiniais vartais. Šie vartai yra pakabinti ant gembinės konstrukcijos ir juda neliesdami žemės. Tai yra labai patogu, nes nelieka jokių kliūčių pravažiuojamoje dalyje.

Stumdomų vartų konstrukcijos pagrindą sudaro atraminiai stulpeliai, tvirtas, masyvus, betoninis pamatas. Šie elementai parenkami ir įrengiami atsižvelgiant į vartų  dydį ir svorį.

Tokio tipo kiemo vartai padeda išspręsti trumpų, nuolaidžių kiemų užtvėrimo problemą. Jie idealiai tinka negiliems sklypams. Vartai neužima vietos sklype, nes jie juda horizontaliai.

Tačiau būtina įvertinti tai, kad vartams atidaryti į šoną reikia iki pusantro įvažiavimo pločio.

Planuojant statyti automatinius stumdomus kiemo vartus, būtina pasirūpinti elektros instaliacija. Automatinius stumdomus kiemo vartus valdyti labai paprasta ir patogu. Metaliniai stumdomi kiemo vartai pasižymi tvirta konstrukcija, o jų veikimo principas leidžia efektyviai ir patogiai šia sistema naudotis net ir žiemą, nes vartų mechanizmai šaltuoju metų laiku neužšąla.